Key Commercial Data
| Orderkey | 2400828 |
|---|---|
| Packing unit | 1 |
| GTIN | 4055626109961 |
| Custom tariff number | 84714100 |
Note
| Utilization restriction | EMC: class A product, see manufacturer’s declaration in the download area |
|---|
Dimensions
| External dimension, width | 295 mm |
|---|---|
| External dimension, height | 220 mm |
| External dimension, depth | 5 mm |
| Note regarding external dimension | Dimensions of the front plate |
| Installation dimension, width | 287 mm |
| Installation dimension, height | 212 mm |
| Installation dimension, depth | 59 mm |
| Note regarding installation dimension | Mounting cutout, depth with bus if bus system present in the device |
Display
| Display | 26.4 cm/10.4″ TFT |
|---|---|
| Brightness | 340 cd/m² typical (adjustable) |
| Screen resolution | 800 x 600 Pixel(s) (SVGA) |
| Backlighting | LED |
| Display backlight MTBF | 50000 h |
| Touch technology | analog resistive (polyester) |
| Colors | 262144 colors |
| Reading angle left | 70 ° |
| Reading angle right | 70 ° |
| Reading angle top | 50 ° |
| Reading angle bottom | 60 ° |
Computer data
| Processor | Arm®Cortex®-A8, 800 MHz |
|---|---|
| Operating system | Windows®Embedded Compact 7 |
| User software | Open platform |
| RAM | 512 MB LPDDR SDRAM |
| Mass storage | NAND-Flash, 256 MB |
| Network | 1 x Ethernet (10/100 Mbps), RJ45 |
| Interfaces | 2x USB host 2.0 |
| Bus system | without |
| Slots | 1x SD |
| Realtime clock | Yes |
| Service life of battery | 5 years (typical) |
General
| Material front plate | Aluminum (natural anodized) |
|---|---|
| Housing material | Steel sheet, zinc-plated |
| Mounting type | Front installation |
| Weight | 1900 g |




