Key Commercial Data
| Orderkey | 2702293 |
|---|---|
| Packing unit | 1 pc |
| Catalog page | Page 477 (C-6-2017) |
| GTIN | 4055626079073 |
| Weight per Piece (excluding packing) | 69.000 g |
| Custom tariff number | 85366910 |
| Country of origin | CN (China) |
Ambient conditions
| Ambient temperature (operation) | -40 °C … 100 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (storage/transport) | -70 °C … 100 °C |
| Degree of protection | IP65, when installed |
Environmental Product Compliance
| China RoHS | Environmentally Friendly Use Period = 50 |
|---|---|
| For details about hazardous substances go to tab “Downloads”, Category “Manufacturer’s declaration” |




