Key Commercial Data
| Orderkey | 2906243 |
|---|---|
| Packing unit | 1 pc |
| Catalog page | Page 250 (C-5-2017) |
| GTIN | 4055626050935 |
| Weight per Piece (excluding packing) | 222.000 g |
| Custom tariff number | 85437090 |
| Country of origin | DE (Germany) |
Ambient conditions
| Ambient temperature (operation) | -25 °C … 60 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (storage/transport) | -40 °C … 85 °C (non-condensing) |
| Maximum altitude | ≤ 2000 m |
Input data
| Input voltage range | -550 V DC … 550 V DC |
|---|---|
| Input resistance | 5500 kΩ |
| Input voltage range | -370 V DC … 370 V DC |
| Input resistance | 3700 kΩ |
| Input voltage range | -250 V DC … 250 V DC |
| Input resistance | 2500 kΩ |
| Input voltage range | -170 V DC … 170 V DC |
| Input resistance | 1700 kΩ |
| Input voltage range | -120 V DC … 120 V DC |
| Input resistance | 1200 kΩ |
| Input voltage range | -80 V DC … 80 V DC |
| Input resistance | 800 kΩ |
| Input voltage range | -54 V DC … 54 V DC |
| Input resistance | 800 kΩ |
| Input voltage range | -36 V DC … 36 V DC |
| Input resistance | 800 kΩ |
| Input voltage range | -24 V DC … 24 V DC |
| Input resistance | 240 kΩ |
| Nom. voltage | ± 660 V DC |
Output data
| Output name | Voltage output |
|---|---|
| Voltage output signal | -10 V … 10 V |
| Max. output voltage | ≤ 11 V |
| Load/output load voltage output | > 10 kΩ |
| Ripple | 50 mV |
| Output name | Current output |
| Current output signal | -20 mA … 20 mA |
| Max. output current | ≤ 22 mA |
| Load/output load current output | < 500 Ω |




