Key Commercial Data
| Orderkey | 2700293 |
|---|---|
| Packing unit | 1 pc |
| Note | Made to Order (non-returnable) |
| GTIN | 4046356532747 |
| Weight per Piece (excluding packing) | 3,200.000 g |
| Custom tariff number | 84713000 |
| Country of origin | DE (Germany) |
Note
| Utilization restriction | EMC: class A product, see manufacturer’s declaration in the download area |
|---|
Display
| Display | 26.4 cm/10.4″ TFT |
|---|---|
| Brightness | 340 cd/m² typical (adjustable) |
| Screen resolution | 800 x 600 Pixel(s) (SVGA) |
| Backlighting | LED |
| Display backlight MTBF | 50000 h |
| Touch technology | Resistive industrial touch screen |
| Colors | 65536 colors |
| Reading angle left | 70 ° |
| Reading angle right | 70 ° |
| Reading angle top | 50 ° |
| Reading angle bottom | 60 ° |
Computer data
| Processor | Xscale®PXA320, 806 MHz |
|---|---|
| Operating system | Windows®CE 5.0 |
| User software | NetCap |
| Portico | |
| RAM | 128 MB SDRAM |
| 1 MB SRAM | |
| Mass storage | NAND-Flash, 1 GB |
| Network | 1 x Ethernet (10/100 Mbps), RJ45 |
| Interfaces | 1x USB Host 1.1 |
| Bus system | without |
| Realtime clock | Yes |
| Service life of battery | 5 years (typical) |
General
| Operating buttons | 5x System keys (Software keyboard, change task Alt+Tab, right mouse button, brightness, user-specific function) |
|---|---|
| Optional operating keys | 3-stage enable switch (2-channel), integrated in the handle |
| Weight | 3200 g |




